fbpx

E rëndë/ Fëmija 2-vjeçar ndërron jetë pasi u bllokua në makinë

femijue.jpg

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kansas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Mësohet se një fëmijë dy vjeçar ka vdekur pasi u bllokua në një makinë ku temperaturat ishin shumë të larta gjatë valës së të nxehtit.
Ky incident është ende nën hetim të plotë. Të gjitha provat deri në këtë moment tregojnë se ky ishte një aksident tragjik dhe se nuk është kryer asnjë krim, kanë thënë shërbimet e policisë së Kansas
Raste të tilla të ngjashme janë raportuar dhe më parë në SHBA.
12 fëmijë kanë vdekur në rrethana të ngjashme vetëm këtë vit në SHBA. Rreth 38 fëmijë vdesin çdo vit, sipas Kids and Cars Safety.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303