fbpx

E rëndë/ Koronavirusi i merr jetën mjekut, prej dy javësh i shtruar në Tiranë

rip-696x423-3.png

Mjeku gjinekolog, Leonard Kamberi ka humbur jetën sot në mëngjes si pasojë e Covid-19. Ai ishte shtruar prej dy javësh në një spital në Tiranë, por nuk ia doli dot të mundte virusin.

Mjeku ndërroi jetë në moshën 50 vjeçare.

Leonard Kamberi ka punuar në Maternitetin e Vlorës ndërsa aktualisht punonte në një klinikë private dhe ishte pedagog në Departamentin e Shëndetit Publik, të Universitetit të Vlorës.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303