fbpx

E rëndë në Vaun e Dejës, i vihet zjarri KZAZ-së brenda në shkollë

55e98d79-6439-4807-9064-ade2e543b274-768x432.jpg

30 qershori po vjen dhe tensionet po rriten. Në Vaun e Dejës mbrëmjen e sotme sikur kishin lajmëruar, simpatizantë të opozitës u mblodhën për të protestuar para ambienteve ku është vendosur KZAZ-ja nr. 6 në një shkollë profesionale i kanë vendosur zjarrin. KZAZ-ja ndodhet në shkollën profesionale ‘Ndre Mjeda’ në Bushat.

KZAZ-së iu vu zjarri me molotv. Ndërkohë që mendohet se mund të ketë edhe 3 efektivë policie të lënduar.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303