fbpx

E rëndë situata në Kosovë/ 15 viktima nga Covid-19 në 24 orët e fundit

koronavirusi-3.png

15 pacientë me Covid-19 kanë ndërruar jetë  dhe janë regjistruar 775 raste të reja në këto 24 orët e fundit në Kosovë.

“Rastet e vdekjes janë nga komunat: Prizren 4 raste (76, 66, 56, 52 vjeç), Prishtinë 2 raste (78, 66 vjeç), Ferizaj 1 rast (78 vjeç), Gjilan 1 rast (80 vjeç), Klinë 1 rast (76 vjeç), Suharekë 1 rast (77 vjeç), Pejë 2 raste (71, 64 vjeç), Vushtrri 1 rast (72 vjeç), Gjakovë 1 rast (69 vjeç) dhe Podujevë 1 rast (87 vjeç)”, thuhet në njoftimin e IKSHPK-së, shkruan Rel.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303