fbpx

E sulmuan publikisht, Tufa padit Brahon, Dukën dhe Sabit Brokajn: Më kanë bërë presion!

tufa.jpg

Drejtori i Institutit të Krimeve dhe Pasojave të Komunizmit, Agron Tufa ka paditur në Gjykatë, deputetin socialist Spartak Braho, ish-deputetin socialist Sabit Brokaj, poetin Arben Duka dhe ish-ambasadorin Fatos Tarifa.

Kjo është padia e dytë që bëhet nga Tufa për Brahon, ndërkohë që në këtë padi përfshihen edhe të tjerë emra të cilët janë përfshirë në debatin mes tyre,

“T’ju gjejnë vendin shpifjeve. Shpifjet ndaj meje për shkak të detyrës. Kam patur presion në rrugë, presion halabak, presion përmes sms-ve. S’jam përzier kurrë me llumin. Kanë 28 ditë front sulm të kuq. Spartak Braho më ka kërcënuar publikisht. Unë kam punët e mia, nuk ia dal dot i vetëm, prandaj kërkova ndihmën e drejtësisë.” -tha Tufa para mediave.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303