fbpx

E tmerrshme/E moshuara sulmohet nga gjeli dhe gjen vdekjen

Një grua e moshuar ka vdekur  pasi është sulmuar nga gjeli.

76-vjeçarja nga Australinë e Jugut ishte duke mbledhur vezë në pronën e saj kur ndodhi sulmi.

Sqepi i gjelit shpoi venat e së moshuarës, gjë që shkaktoi hemoragji të madhe.

Eksperti mjeko-ligjor i Universitetit Adelaide profesor, Roger Byard, ekzaminoi rastin dhe ka gjetur se kafshimi i gjelit e ka shpuar venin e gruas.

“Lëkura e njerëzve të moshuar është e hollë dhe venat janë afër sipërfaqes. Edhe një pickim i vogël në këtë moshë e kërcënon jetën”, ka thënë Byard