E tmerrshme, përdhunohet një fëmijë me probleme mendore në Elbasan. Policia fsheh ngjarjen

Një fëmijë 13-vjeç me probleme mendore është përdhunuar tre ditë më parë.

Mediat bëjnë me dije se policia prej tre ditësh e ka mbajtur të fshehtë ngjarjen ndërkohë ka identifikuar autorin dhe e ka shpallur në kërkim.

Nga të dhënat e para mësohet se autori është një 35-vjeçar.