fbpx

“E tradhtoj të fejuarën me punëtore seksi dhe s’do ndalem”

Një burrë, i cili ka një partnere me të cilën do të martohet së  shpejt ka rrëfyer se ai e tradhton atë prej kohësh dhe s’ka ndërmend që t’a ndryshojë këtë gjë.

Ai kërkon të dijë se si mund ti japë zgjidhje kësaj situate. Në letrën që i ka dërguar psikologes Deidre thotë se ky fiksim mund të jetë shkaktuar nga stresi i idesë së martesës.

Letra: E tradhtova të fejuarën time me një punëtore seksi. Vajza ishte simpatike, por seksi ishte i ftohtë dhe nuk ngjante me dashurinë që bëj me të fejuarën time të dashur, kështu që përse vazhdoj ta bëj këtë?

Javën e kaluar, po kthehesha nga puna në shtëpi dhe në një moment çmendurie vendosa të ndalesha në një bordello.

Edhe pse përdora prezervativ se kisha frikë nëse mund të merrja ndonjë infeksion, ende mendoj se mund të kem marrë ndonjë sëmundje. E fejuara ime nuk e meriton këtë.

Ajo është 33 vjece, unë jam 35. Ne kemi qenë bashkë prej 4 vitesh dhe kemi një marrëdhënie të mirë. Do të doja që shkova vetëm një herë në bordello dhe pagova për të bërë seks, por nuk është kështu.

Unë kam fjetur me 15 punëtore seksi gjatë këtij viti. Cdo herë i them vetes se është herë e fundit dhe e bëj sërish. Dëshira ime për seks me to nxjerr anën time të mirë, por nuk kam vullnet që ti jap fund kësaj.

Tallem me veten duke thënë se jam një person që kam shumë nevoja, por mendoj se mund të jem i fiksuar pas seksit, edhe pse para këtij viti, nuk e kam bërë kurrë këtë gjë.

E di që rrezikoj cdo gjë. Jam përpjekur fort që ta ndaloj por nuk mundem. Nuk mund të rrëfehem para të fejuarës time. Mund të humbas cdo gjë.

E dua atë por e vërteta është se stresohem nga ideja e martesës. Sa herë e mendoj, djersitem dhe më kap paniku. A është kjo arsyeja përse shkoj me prostituta?

Deidre: Pjesa më e madhe e njerëzve e përjetojnë këtë para martesës. Ndoshta keni parë shumë çifte të ndahen ose prindërit e tu janë të divorcuar.

Por duke paguar për seks me të panjohur, ti rrezikon shëndetin tënd seksual dhe të fejuarës. Ti mund të ndalosh, por për këtë të duhet vullnet.

Ju ndiheni në ankth dhe arrini ta çlironi duke bërë seks, por kjo situatë është e përkohshme. Seksi nuk zhduk asnjë lloj stresi, thjesht lehtëson.

/real-news.tv/