fbpx

E trishtë! Mjeku shqiptar humb jetën nga Covid-19

rip-696x423-3.png

Mjeku i njohur, Bledi Nini ka ndërruar jetë së fundmi nga koronavirusi. Lajmi u bë i ditur nga Dritan Leli, me anë të një postimi në rrjetin social Facebook.

Mjeku humbi jetën në Itali në moshën 48-vjeçare.

Ai shkruan:

U nisa për në ‘Shkollën Tregtare’ me të njëjtin optimizëm me të cilin kam dashur të përcjell mesazhet sensibilizuese nëpër shkolla, gjatë këtyre ditëve, por lajmi se miku e kolegu im, një nga mjekët më të talentuar vlonjat, Bledi Nini, e humbi këtë mëngjes betejën me Covidin, nuk është i thjeshtë për mua. Virusi nuk është lojë mediatike, kujdesuni për veten, përdorni maska dhe tregohuni të vëmendshëm ndaj të gjitha masave parandaluese! Pushofsh ne paqe, Bled!

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303