fbpx

“E turpshme”, Basha reagon ashpër për incidentin në stadium: Fola në telefon me Andi Lilën

Andi-Lila.jpg

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka bërë një reagim së fundmi lidhur me incidentin që i ndodhi futbollistit, Andi Lila në stadium. Ai u përzu nga fusha e sportit nga autoritetet lokale teksa jepte një intervistë për News24.

Basha e cilëson veprimin ndaj Lilës të turpshëm dhe kriminal teksa tregon se ka komunikuar me futbollistin i cili është pjesë e listave të kandidatëve të PD për deputetë.

“Kjo është e turpshme dhe kriminale! Sapo përfundova një telefonatë me Andi Lilën, një nga yjet e futbollit shqiptar, të cilit policia i kërkoi të largohej nga fusha e futbollit në qytetin e tij të lindjes në Kavajë, ndërkohë që jepte një intervistë për media. Kjo vetëm për faktin se Lila është një nga kandidatët për deputetë propozuar nga PD Kavajë!

Kjo duhet të marrë fund! Askush nuk do të na mbyllë gojën! Në demokraci çdokush ka të drejtë të thotë çfarë të dojë. Ne do ta mbrojmë me forcë këtë të drejtë të fituar me sakrifica dhe nuk do lejojmë që Shqipëria të kthehet sërish në diktaturë”, deklaron Basha.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303