fbpx

E vendosi. Ilir Meta bën deklaratën bombë

Pas takimeve intensive të zhvilluara sot me përfaqësuesit politikë dhe me trupën diplomatike të akredituar në Shqipëri, Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka njoftuar  ërish një konferencë për mediat në orën 14:30 minuta.

Ende nuk dihet se çfarë do të komunikojë para mediave, por referuar dekrataave të aleatit të PD-së Dashamir Shehi, nuk përjashtohet mundësia që Meta të shpallë një dekret të ri për zgjedhjet vendore.