fbpx

Edhe Gena i pakënaqur nga Festivali i 58-të: Nuk shkoi siç na ishte premtuar…

Gena.jpg

Festivali i 58-të  ishte pa diskutim më i përfoluri për shkak të fitores së Arilenës dhe votimit të jurisë, i cili shkaktoi mjaft polemika duke akuzuar pjesëtaret shqiptare të jurisë se kanë postuar Elvana Gjatën duke i dhënë pak pikë.

Një tjetër konkurrent i pa kënaqur këtë vit, ishte edhe Gena.

Ai mori pjesë me këngën “Shqiponja e lirë” me muzikë të punuar nga vet ai dhe me tekst nga Endri Mumajesi Muma.

Por, këngëtari ndau një shqetësim publikisht me fansat e tij në Instagram.

Ai tregoi që nuk shkoi ashtu siç iu ishte premtuar në festivalin ku po përzgjidhej përfaqësuesi i Shqipërisë për Eurovision.

“Na u kerkua dhe na u premtua qe do te merrnim pjese ne nje festival vlerash qe kryefjala do ishte kenga!

Nje festival qe do te kishte barazi dhe drejtsi…

Po nuk ndodhi ashtu….

Probleme te jashtzakonshme teknike…Probleme qe nisen qe ne prova por prap se prap vendosa te vazhdoj edhe pse nuk kisha perkushtimin e duhur si artist.Ne kete festival morem pjese 20 artiste por 18 prej nesh nuk ju ofrua asnje lloj komoditeti!

Dua te ndaj me ju nje shqetesim…

Pas nates se dyte ku publiku ka kercyer dhe ka kenduar kengen time nje kthes e jashtzakonshme ndodh ne naten finale.Nuk dua te besoj qe eshte ber me qellim.Nderkohe qe isha gati per te performuar 10 sekonda perpara se te dal ne skene teknika nderhyn per te dyten here ne kufjet e mija duke me len te dyshoj qe dicka nuk shkonte mire, dhe rezultati ishte qe gjat gjith kohes kam patur shkeputje te audios ne kufje,vetem per respektin tuaj e vazhdova kengen deri ne fund duke mos patur gati gati fare degjim!

Me falni qe nuk isha Gena qe ju njihni ne kto 25 vjet!U mundova te jap me te miren nga vetja por jo gjithcka eshte ne doren e artistit…

Megjithate jeta vazhdon..

Dua tju uroj nga zemra Gezuar Krishlindjet dhe zoti ju bekoft!”, ka shkruar Gena.

 

View this post on Instagram

Na u kerkua dhe na u premtua qe do te merrnim pjese ne nje festival vlerash qe kryefjala do ishte kenga! Nje festival qe do te kishte barazi dhe drejtsi… Po nuk ndodhi ashtu…. Probleme te jashtzakonshme teknike…Probleme qe nisen qe ne prova,por prap se prap vendosa te vazhdoj edhe pse nuk kisha perkushtimin e duhur si artist.Ne kete festival morem pjese 20 artiste por 18 prej nesh nuk ju ofrua asnje lloj komoditeti! Dua te ndaj me ju nje shqetesim… Pas nates se dyte ku publiku ka kercyer dhe ka kenduar kengen time nje kthes e jashtzakonshme ndodh ne naten finale.Nuk dua te besoj qe eshte ber me qellim.Nderkohe qe isha gati per te performuar 10 sekonda perpara se te dal ne skene teknika nderhyn per te dyten here ne kufjet e mija duke me len te dyshoj qe dicka nuk shkonte mire, dhe rezultati ishte qe gjat gjith kohes kam patur shkeputje te audios ne kufje,vetem per respektin tuaj e vazhdova kengen deri ne fund duke mos patur gati gati fare degjim! Me falni qe nuk isha Gena qe ju njihni ne kto 25 vjet!U mundova te jap me te miren nga vetja por jo gjithcka eshte ne doren e artistit… Megjithate jeta vazhdon.. Dua tju uroj nga zemra Gezuar Krishlindjet dhe zoti ju bekoft!

A post shared by G E N A (@genalito_official) on

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303