fbpx

‘Edi Rama i merr vendimet e jo ekspertët’, shpërthen Vasili: Shkatërroi vendin, ja ç’kam thënë

petrti-vasili-e1555331989416.png

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka publikur një shkrim edhe një video në Facebook, ku akuzon Ramën si shkatërrues të këtij vendi me vendimet që ka marrë. Sipas tij, Rama nuk ka dëgjuar ekspertët por i ka marrë vendimet vetë.

Postimi i Vasilit:

Vetem Edi Rama i ka marre vendimet dhe jo ekspertet!!

Ne 29 prill kam thene ne REAL STORY i intervistuar nga Gazetari Sokol Balla:

“Ctë them kur akoma edhe sot që flasim nuk dimë përbërjen e grupit të ekspertëve të komitetit për COVID 19 dhe kush është Kryetari i grupit të ekspertëve. Ti nuk e ke as Kryetarin dhe as grupin? Minimumi do kishte dalë emri i Kryetarit. Ky komitet që ndihmon në vendimarrje, ti vete si gazetar s’ke as edhe një raport të grupit të ekspertëve mbi baze te te cilit qeveria merr vendime. Ky është një sakatllëk”.

Shiheni VIDEON dhe binduni qe i vetmi pergjegjes per vendimet e marra qe shkaterruan vendin eshte Edi Rama.

Ekspertet nuk i ka begenisur fare as qe ti degjoje xhagajduri ne krye te qeverise qe qeveris nga FB.

https://www.facebook.com/petritvasil/videos/713989545806909/?t=207&v=713989545806909

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303