fbpx

“Edi Rama lëre Iranin”, Vasili kapet keq me kryeministrin: Je bërë si parashikues horoskopi

Ish-kryetari i LSI, Petrit Vasili ka rraguar me anë të një postimi në Facebook, ku sulmon Ramën. Ai shkruan se kryeministri është bërë si parashikues horoskopi.

Postimi i plotë:

Edi Rama lere Iranin.

Edi Rama shiko Gjermaninë dhe bej testime.

Mos vazhdo ti genjesh me shtetrrethim dhe izolim antishkence, por bej testime.

Rruga qe Organizata Boterore e Shendetesise kerkon është bej testime.

Edi fute ne koke, Testim do thote:

-Te veshin diagnostikimin per qytetaret e prekur

-Te mbrosh qytetaret e tjere nga prekja.

-Te marresh masa te verteta dhe me vlere per kufizimin e infeksionit

-Te parashikosh aftesi e spitaleve per te semuret rende.

-Te parashikosh ecurine dhe mundesine e daljes nga pandemia.

-Te kufizosh demin shendetesor dhe ate ekonomik.

Edi pa deshmi cdo fjale e jotja eshte e mundur genjeshter, eshte te flasesh kodra mbas bregut, eshte antishkence.

Boll bere xherahun.

Edi ti flet per pandemine si parashikues Oroskopi.