‘Edi Rama po luan me zjarrin ku do të digjet vetë’

Kryetari i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili në një deklaratë për median u shpreh se Rama po luan me zjarrin pasi zgjedhje më 30 qershor nuk ka.

“Zgjedhje më 30 qershor nuk ka. Edi Rama po luan me zjarrin ku do të digjet vetë pasi po luan me ligjet dhe Kushtetutën e vendit. Qytetarët, sot, të rinj e të reja të moshura e të moshuar do të jenë me mijëra në shesh për të treguar se koha e antisshtetit dhe e antiligjit ka mbaruar.” Opozita do mbajë sot protestën e saj të radhës kombëtare. Për ruajtjen e sigurisë dhe rendit janë angazhuar 1500 efektivë policie.

Opozita ka kërkuar leje për protestë nga ora 20:00 deri në orën 23:59.