fbpx

“Eja mblidhuni këtu, këtu”, qytetarët marshim drejt kryeministrisë

marshimm-750x373.png

Protesta e qytetarëve është zhvendosur në drejtim të kryeministrisë. Si rrallëherë nuk shihet një kordon policie, kjo pasi edhe shumë forca të shumta policie ishin të stacionuar në ambjentet e ministrisë së Brendshme.

Me thirrjen “Eja mblidhuni këtu, këtu”, qytetarët kërkojnë dorëheqjen e kryeministrit të vendit dhe dy ministrave Kumbaro dhe Çuçi.

Këtij tubimi ku kërkohet drejtësi për vogëlushen e vrarë në Potam i janë bashkuar ish-kryeministri Sali Berisha dhe ish-presidenti Ilir Meta.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303