fbpx

Emërimi i Fleckenstein, Paloka ibën pyetjen ironike për  ‘këshilltarin i fundit’

Emërimi i Knut Fleckenstein si këshilltar i kryetarit të Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi, solli reagime dhe komente përgjatë ditës së sotme.

Në komentin e tij nënëkryetari i PD, Edi Paloka, pyet me ironi se me çfarë page do të paguhet këshilltari i ri i Ruçit, a do të ketë të njëjtjën rrogë që merrte në të zezë, apo të të paguhet nga taksat e shqiptarëve.

“Jam kurioz te di ; ky “keshilltari” me i fundit , nga tani qe do jete zyrtarisht ne bordero, do paguhet me te njejten rroge qe merrte ne te zeze apo do ja mbajne taksat ? Pyes me qe edhe ky do paguhet nga taksat e mia…”, shkruan paloka.