17.5 C
Tirana
E shtunë, 15 Qershor, 2024

TË FUNDIT

Emocionet e Leonora Jakupit: ‘Babi Kosova u bë me ushtri’

spot_img

Kuvendi i Kosovës dje ka votuar tre projektligje historike duke themeluar Ministrinë e Mbrojtjes dhe Ushtrinë e Kosovës,

Me këto projektligje tashmë Kosova ka ushtrinë e saj dhe askush më nuk do të guxojë ta prekë. Themelimi i ushtrisë u votua nga 107 deputetë dhe vetëm deputetët e Listës Serbe e kanë kundërshtuar.

Një ndër këngëtaret më aktive në lidhje me çështjet patriotike, Leonora Jakupi, menjëhere ka reaguar publikisht, në rrjetet sociale. Duke hedhur një foto të sajën me uniformë ushtarake dhe një foto të babait të saj me një mesazh kuptimplotë. “Babi, Kosova sot bëhet me ushtri të re. Amaneti i dëshmorëve po realizohet”.

Një hap historik për shtetin e Kosovës dhe përgëzime kanë ardhur nga e gjithë shqiptaria.

 

Image

Image

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat