Ende asnjë marrëveshje mes VV dhe LDK, zyrtarët e dy partive thumbojnë njëri-tjetrin në rrjete sociale

Kur të gjithë i kanë sytë nga Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës dhe presin që të arrihet një marrëveshje për formimin sa më parë të Qeverisë, zyrtarët e dy partive thumbojnë njëri-tjetrin në rrjetet sociale.

Avni Zogiani, zyrtar i Vetëvendosjes ka shkruar në Facebook se LDK-ja është “llastuar” qëkur kosovarët “mbyllën njërin sy” për korrupsionin e saj me partitë e tjera.

Screenshot_2.jpg

Menjëherë kësaj deklarate i është përgjigjur anëtari i Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, Bajram Gecaj, i cili shkruan se nga Vetëvendosje edhe kërkon bashkëpunim, por njëkoheshisht të shanë.

Screenshot_3.jpg