13.5 C
Tirana
E martë, 28 Maj, 2024

TË FUNDIT

Energjike si një 20 vjeçare, po ja sa vjeç mbush Aurela Gace!

spot_img

Diva e muzikës shqiptare feston ditëlindjen.

Mbrëmjen e djeshme këngëtarja shqiptare Aurela Gace ka festuar ditëlindjen.

Në faqen e saj në instagram ajo ka publikuar urimet që ka marrë nga personat e saj të dashur.

Gjithashtu ajo ka postuar një foto te veten kur ka qenë fëmije ku shkruan:

“Sot jam 20 vjeç dhe jeta më thërret… Sot se si ndihem, si më e rritur, se edhe nxë njeriu me kalimin e kohës”

 

Por sa vjeç bën Aurela në të vërtete?

Aurela Gace ka lindur ne 16 nëntor të vitit 1973, ne qytetin e Vlorës

Ajo ka filluar të këndoje që në moshë të vogël por në vitin 2010 ajo ka fituar çmimin e parë në “Festivalin e këngës” me titull “Kënga ime” e shkruar nga Shpetim Saraci.

Kënga më e suksesshme e saj është “Origjinale” dhe ka më shumë se 8 milion klikime ne youtube.

Aurela me datë 16 nëntor bëri 45 vjeç.

I urojme Aureles të bëhet edhe 100 vjec nga stafi i RealNews

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat