fbpx

Erion Braçe kapet keq me Sali Berishën për denoncimin ndaj prokurorit Ndoj

4d0f03cc267bafc3a2a6d45591300ec0_L.jpg

Zëvendëskryeministri Erion Braçe është kapur keq me ish-kryeministrin Sali Berisha në lidhje me denoncimin ndaj prokurorit Arian Ndoji.

Sipas tij, ish-kryeministri është një kriminel barabar dhe këtë e ka dëshmuar me ngjarjen e 21 janarit.

Statusi i plotë:

KY ESHTE SALI BERISHA DHE KY ESHTE KERCENIM PER JETEN NDAJ DY FUNKSIONAREVE TE LARTE PUBLIKE, TE DY TE ZGJEDHUR E NE DETYRE!

Qe Sali Berisha eshte nje kriminel barbar, kete pas 21 janarit, daljes zot te pushkatimeve ne mes te bulevardit, e thote i madh e i vogel ne kete vend!

Por, pervec pushkatimeve direkt sic ne 21 janar 2011, ky kriminel barbar, ka nxitur permes gjuhes se tij kriminale, kercenime per jeten, akte dhune te drejtperdrejta deri ne rrezikim te jetes, ndaj kundershtareve te tij politike duke i perfshire kriminalisht ne ngjarje qe nuk egzistojne.

Ky i sotmi eshte nje i tille!

Provohet boterisht qe kjo ngjarje qe ka sajuar e publikuar, nuk egziston!

Po fare fare!

As nga une, as nga kryetari i bashkise Divjake, zero!

Vertetohet lehtesisht;

Per shkak te detyres,

cdo levizje e imja eshte nen prezence te oficereve te shtetit-jo te mite por te shtetit;

Cdo takim i imi me kryetarin e bashkise dhe jo vetem, eshte nen prezence te tyre;

Pra, per shkak te detyres, cdo gje eshte e lajmeruar ne sallat operative perkatese nga Garda e Republikes ne komisariatet e policise ne territor!

Pra, takimi i kryetarit te bashkise Divjake me ate përson dhe i imi me ate dhe kryetarin,

as qe egziston. Fare!

Eshte sajuar nga Sali Berisha si kercenim i drejtperdrejte per jeten ndaj meje e kryetarit te bashkise Divjake.

Mendja kriminale e Sali Berishes, kerkon te drejtoje e pse jo te shkrehe pushke kriminelesh ndaj nesh!

Ti Sali Berisha po kerkon jeten tone!

Do pergjigjesh per kete ligjerisht deri ne fund!

Cdo dite nga sot, cdo ore nga dita e sotme e ne vijim, une do merrem me kete, ty dhe ligjin!

Boll me!

Ke 25 vite qe si kriminel ordiner ben kete ndaj meje e cdo kundershtari politik, si kur ke pushtet, si kur je ne opozite.

Nuk dua nga parate e tua te ndyra, do kerkoj ligjerisht burg per ty, aq sa ligji thote per kete krim penal qe ke konsumuar sot ndaj ne te dyve!

Kjo e para

E dyta, kurre, kurre nuk kam bere kete qe ti ke konsumuar sot ndaj nesh;

Kurre nuk kam shenjuar jeten e kujt per ta marre, si politikan,

si qeveritar apo si qytetar i thjeshte!

Nuk jam soji yt, as si shpifes, as si kriminel;

Si qytetar e si pushtetar ne raport me ligjin, jeten e dinjitetin e cdokujt,

ti as qe afrohesh tek une.

E treta, Fredi Kokoneshi as qe njeh prokurorin, as si emer, as si person,

as si prokuror, as si aktivitet,

as qe e njeh personin e permendur ne cilendo rrethane.

Une gjithashtu, as si emer e as si person kerkund e ne 48 vite jete.

Une, pooooo,

kam folur per qendrim e prokurorit ndaj nje zyrtari te shtetit,

antiligjor e antikushtetues ne hetimin e nje ceshtjeje,

konfirmuar i tille, sic e kam thene,

nga nje gjykate me e larte,

i paligjshem e antikushtetues.

Kaq me mjaftoi e me mjafton.

Akti ndaj tij eshte kriminal!

Une, cilido prane meje si i aferm apo mik e shok e jane aq shume sa sta merr mendja,

nuk kam lidhje me ate akt kriminal.

Ti si kriminel barbar,

pa asnje prove, asnje fakt,

ne menyre kriminale dhe te qellimte pa asnje reference vendi e kohe, zero,

kerkon te nxitesh nje tjeter akt kriminal.

Per kete do pergjigjesh!

Nuk te fal asnje germe dhe po ta perseris,

nuk dua parate e tua te ndyra,

dua burgun per ty per kete krim te konsumuar.

E fundit,

per pluhurin qe permend per mua serish do perballesh me ligjin, per cdo germe te fjales, nje per nje;

per cilesimin trafikant te kryetarit te bashkise Divjake, do perballesh me ligjin;

Per shkak te shpifjeve te tua dhe qelbesirave qe kishe nen hyqem,

per nje vit e me shume prokuroria vuri nen hetim ne te gjithe boten kryetarin e bashkise;

Doli i paster kudo,

me cdo akt te cdo institucioni nderkombetar qe u detyrua te ktheje pergjigje ne Prokurorine e Republikes.

Letrat jane publike e te adminiatruara ne prokurori.

Cdo germe edhe per kete do kthehet ne perballje ligjore dhe ti do pergjigjesh deri ne fund, germe per germe!

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303