fbpx

Espanyol-Real Madrid 2-4, shkëlqen Benzema

Real-madrid-Gareth-Bale-.jpg

Real Madridi arriti fitore ndaj Espanyolit rezultat 2-4 në La Liga. Për Los Blancos shënuan në këtë ndeshje Karim Benzema (4′, 45′), Sergio Ramos (15′) dhe Gareth Bale (67′). Ndërsa golat për endasit i shënuan Leo Baptistao (25′) dhe Roberto Rosales (81′).Më i miri në këtë takim ishte Banzema, i cili veç dy golave arriti të paraqitet mjaft mirë në këtë ndeshje. Me notë të lartë u vlerësuan edhe Lucas Vazquez, Luka Modric dhe Toni Kroos.Ai që dëshpëroi në këtë ndeshje ishte mbrojtësi francez, Raphael Varane, i cili u përjashtua me karton të kuq.

Notat e lojtarëve të Espanyolit:

Notat e lojtarëve të Real Madridit:

 

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303