fbpx

EUROPOLI, në kërkim të  52 vjeçarit të shumëkërkuar, Aleks Burreli

Screenshot_1_copy.png

Publikohet lista e 56 kriminelëve më të kërkuar  në Europë nga Europoli.

Burreli kërkohet nga autoritetet qipriote pasi është i përfshirë në vrasjen e trefishtë të ndodhur në 23 qershor 2016 në Aya Napa, ku së bashku me një person tjetër të armatosur vranë një biznesmen, një officer policie dhe gruan e tij, këta të fundit në sy të fëmijëve të mitur. Europol ka publikuar listën me 56 kriminelët më të kërkuar në Europë, ku mes tyre është edhe një shqiptar. Bëhet fjalë për 52 vjeçarin Aleks Burreli, alias Gani Burreli, i cili akuzohet për disa vrasje të ndodhura në Qipro.

 

I vdekur në vend mbeti edhe bashkëpunëtori i shqiptarit, të cilin dyshohet se e vrau Burreli në mënyrë që të mos tregonte nëse kapej.

Ai u largua nga vendi i ngjarjes me një makinë, e cila më vonë u gjet e djegur. Një vit pas kësaj ngjarje qarkulluan informacione se Burreli ishte vrarë nga personat që porositën krimin e rëndë, por Europol e ka akoma në listën e më të kërkuarve, çfarë bën të mendohet se ai është ende gjal

ë

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303