fbpx

EXIT POLL-i shpall fituesin, fillon festa në Deçan të Kosovës

Screenshot_29.jpg

Bashkim Ramosaj i AAK-së e ka fituar Deçanin pa balotazh dhe me 69.85 % të votave, sipas EXIT POLL-it të realizuar nga Tomor Qela dhe të prezantuar ekskluzivisht në Klan Kosova.

E dyta pas tij është radhitur Hyri Dobrunaj nga LDK-ja me 21.34 %, e pasuar nga Ardiana Qorraj e PDK-së me 4.54 %.

Rezultatet e këtij EXIT POLL-i të prezantuar në Klan Kosova:

Bashkim Ramosaj (AAK): 69.85 %

Hyri Dobrunaj (LDK): 21.34 %

Ardiana Qorraj (PDK): 4.54 %

Orges Tafilaj (VV): 3.85 %

AKR: 0.42 %

 

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303