F1, Hamilton fiton “pole position” në Brazil. Ndiqet nga…

hamilton.jpg

Lewis Hamilton ka fituar “pole position” në Çmimin e Madh të Brazilit, gara e parafundit e Botërorit të Formulës 1.

Britaniku i Mercedesit i ka lënë pas të gjithë falë kohës 1’07”281.

Nga vendi i dytë do të niset Sebastian Vettel me Ferrari (+ 0”093).

Në radhën e dytë, Bottas (Mercedes) dhe Raikkonen (Ferrari), ndërsa në radhën e tretë dy makinat Red Bull.

scroll to top