Facebook-u fshin disa faqe kritike ndaj Trump-it

Facebook ka fshirë disa faqe të hapura në Iran, por me emra personazhesh të famshëm nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Këto faqe kishin miliona ndjekës dhe përdoreshin për të publikuar postime ku shahej Presidenti amerikan, Donald Trump.

Postimet sponsorizoheshin edhe me shuma të mëdha, ndërsa është vërtetuar tashmë se këto faqe ishin hapur dhe menaxhoheshin nga Teherani.

Lër një koment