fbpx

Falsifikoi pasaportën, arrestohet Ronaldinho

ronaldinho-passport-split_1pl5un9hbjvhw1bfzc0y6ewcij-1.jpg

Ronaldinho është vënë në pranga në Paraguai, pasi dyshohet se ka përdorur dokumente false për të hyrë në vendin e Amerikës së Jugut.

39-vjeçari u arrestua në Resort Yacht & Golf Club Paraguayo së bashku me vëllain e tij Roberto mbrëmjen e së mërkurës, ka konfirmuar Ministria e Brendshme e Paraguait.

Sipas La Nacion, në hotel u gjetën pasaporta që mbanin emrat Ronaldinho dhe Roberto me kombësi të Paraguait.

Ronaldinho aktualisht është pa pasaportë braziliane për shkak të një gjobe mjedisore që mori në 2018-n.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303