fbpx

Fama e Berishës del edhe jashtë kufijëve, i shkruan edhe i riu nga Kosova: Më morën 4 mijë lekë më shumë në lavazh, morën vesh nga isha prandaj…

5EAF283B-9AEC-4AD4-934D-E095A3D22C39.jpeg

Ish-kryeministri Sali Berisha është kthyer në një nga më të besuarit qytetarëve për të bërë denoncime nga më të ndryshme. Së fundmi, një qytetar nga Kosova, i ka shkruar për të publikuar ankesën e tij. Ai i shkruan se kishte dërguar makinë për t’u larë në një lavazh dhe punonjësi pasi kishte marrë vesh se ishte nga Kosova i kishte kërkuar më shumë para se çmimi paraprak.

POSTIMI I PLOTË: 

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital! sb

Mirdita Zotri Doktor, jam një Qytetar nga Kosova, ku vi qe 10 vite rregullisht ne Shqipri per pushime. Para një dite shkova në Garazhde për ta marr makinen time dhe pash gjamin e makines qe ishte bër pis nga uji i betonit qe kishte pik aty. Pastaj ika me nje lavazh qe ta pastroj gjamin me nje uje special. Në fillim ishum dakord qe aj pastrim do të me kushtoj 6000 Lek (të reja). Kur perfundoj punen më kerkoj 10.000 Lek të reja. Kur une fillova të pyes pse kaq shum, ai mi mori qelsat e makines dhe më tha qe ai i don Lekt. Une besoj kjo qe më ka ndodh mua është sepse isha nga Kosova.

 

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303