fbpx

Familjarët e të prekurve me Covid grumbullohet te Infektivi, vjen thirrja e fortë e Metës

e71ef834fc96ab3aeeb19f5a5e40cb68_L.jpg

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka nxjerrë sot disa pamje pranë spitalit Infektiv, ku shihen familjarët e  të prekurve nga Covid-19. Presidenti ka lëshuar një apel.

“Familjarët e qytetarëve të prekur nga COVID-19 meritojnë të trajtohen denjësisht dhe të informohen me transparencë të plotë për shëndetin e të dashurve të tyre, të cilëve ju uroj shërim sa më të shpejtë.

Pamjet shqetësuese të publikuara sot në media për grumbullime të shumta në ambientet e jashtme të Spitalit Infektiv në Tiranë kërkojnë reflektim të menjëhershëm”, shkruan Meta.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303