fbpx

Festivali i Filmit në Irak/ Viktor Zhusti shpallet aktori më i mirë

Aktori i njohur shqiptar, Viktor Zhusti gjithnjë ka spikatur për mënyrën e tij të jashtëzakonshme interpretative.

Së fundmi, ai ka qenë i pranishëm në Irak për “Festivalin e Filmit”.

Në të morën pjesë 154 filma nga 78 shtete të botës, mes tyre dhe filmi shqiptar “Delegacioni”.

Kjo ceremoni nuk kaloi pa u vënë re, pasi aktori shqiptar, Viktor Zhusti u vlerësuar me çmimin e rëndësishëm.

Në “Slemani International Film Festivl”, Viktori u shpall si aktori më i mirë.

Kujtojmë që në këtë film Viktor Zhusti interpreton personazhin kryesor, që është një intelektual i burgosur, që nuk pranon lojën e pushtetit por preferon sakrificën në vend që të kthehet në vegël të tyre.