fbpx

Fier/ Policia u gjen fidanë me kanabis, në pranga i ati, në kërkim i biri

kanabis.jpg

Fier – Vijon kontrolli masiv i territorit për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike. Në vijim të veprimeve hetimore u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit R. S., 53 vjeç dhe u shpall në kërkim djali i tij, shtetasi F. S., 21 vjeç, banues në Ndermënas.

Njoftimi i policisë:

Si rezultat i kontrollit u godit një tjetër tentativë për kultivim të bimëve narkotike.

Arrestohet në flagrancë autori i dyshuar, shpallet në kërkim i biri.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Fier, në vijim të kontrollit të pandërprerë të territorit për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike, kanë bërë të mundur që në fshatin Ndermënas, të parandalojnë dhe të godasin një tjetër tentativë të kultivimit të bimëve narkotike.

Si rezultat i kontrollit, në oborrin e banesës së shtetasit R. S, u gjetën dhe u sekuestruan disa fidanë të dyshuar narkotikë kanabis sativa.

Në vijim të veprimeve hetimore u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit R. S., 53 vjeç, dhe u shpall në kërkim djali i tij, shtetasi F. S., 21 vjeç, banues në Ndermënas, Fier.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303