fbpx

Fieri me rekord rastesh, në shkolla dhe bluza të bardha bëhet nami

rast-vdekje-koronavirusi-covid-19-2.jpg

Një prej qyteteve që sot regjistroi një rekord me rastet e koronavirusit është qyteti i Fierit. Ministria e Shëndetësisë në përditësimin e të dhënave të epidemisë nga Covid-19, raportoi 66 persona të infektuar në qytetin e Fierit në 24 orët e fundit, duke bërë që qyteti të renditet menjëherë pas Tiranës.

Të infektuarit janë 20 nxënës dhe mësues të konfirmuar me koronavirus janë nga shkolla të ndryshme të qytetit, janë nga radhët e bluzave  të bardha, një pjesë tjetër e të infektuarve janë në një kompani private e cila siç raportohet, ka dhe numrin më të lartë të të infektuarve.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303