fbpx

Firmat/ Edhe pedagogët e Gjeologji-Minierave në krah të studentëve

download-1-4.png

Pas pedagogëve të shkencave sociale dhe të ‘filologjikut’ një tjetër staf pedagogjik vendos që t’i drejtohet me një peticion qeverisë për anulimin e ligjit për Arsimin e Lartë.

32 pedagogë të Gjeologji Minierave kanë hedhur firmat e tyre në një letër, ku mes të tjerave shprehin mbështetje ndaj studentëve, ndërsa theksojnë se duhet rrëzuar menjëherë ligji për Arsimin e Lartë si dhe duhet të bëhet një debat i hapur dhe gjithëpërfshirës për ligjin e ri. /Real-news.tv/

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *