fbpx

Fitoi betejën me COVID, deputeti bën gjestin e rëndë në Kuvend, reagon urgjent RuçI

dep.jpg

Gjatë seancës së sotme në Kuvend, deputeti Adriatik Alimadhi i cili ka fituar betejën e gjatë me COVID, është shfaqur pa maskë.

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi i kërkoi deputetit Adriatik Alimadhi që të vendosë maskën për të respektuar masat anti-COVID.

“Ju lutem vendosni maskën, nëse ju e kaluat nuk do të thotë të dëmtojmë ne të tjerët. Ne të kemi uruar me gjithë shpirt shërim të shpejtë dhe jemi interesuar për ato vuajtje që kalove”.

Tre deputetë të kuvendit janë me COVID, Ralf Gjoni, Ejlo Hysko dhe Enver Roshi.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303