fbpx

Fitoi zgjedhjet, Grenell uron Vuçiç: Kemi shumë për të bërë

fit.png

Ish-i dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun ndërmjet Serbisë dhe Kosovës, Richard Grenell, me anë të një statusi në Twitter, i ka uruar fitoren në zgjedhje Aleksandar Vuçiçit, teksa mori një tjetër mandat.

“Urime Vuçiçit për rizgjedhjen në Serbi. Ne kemi një miqësi të fortë dhe në rritje mes Shteteve të Bashkuara dhe Serbisë dhe kemi ende shumë për të bërë së bashku”., shkruan Grenell.

 

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303