fbpx

Fjolla dhe Parashqevi Simaku, çfarë i lidh të dyja?

Screenshot_29-1.jpg

 

E ftuar ditën e sotme në emisionin “Rudina”, Fjolla i la të gjithë me gojë hapur, teksa kishte mungesë informacioni se nga ku e kishte marrë refrenin e këngës. Me siguri që të paktën një herë në jetë duhet ta keni dëgjuar këngën e Parashqevi Simakut, “Fustanin që ta solla mbrëmë” ose duhet të keni dëgjuar të flitet për të!

Duket se Fjolla Morina, jo vetëm që nuk e ka dëgjuar, ama nuk kishte asnjë informacion për këngëtaren.

“Kur ma propozuan këngën e kam dëgju dhe më pëlqeu teksti.” – tha Fjolla Morina.

Menjëherë ndërhyri moderatorja Rudina Magjistari, e cila i rikujtoi se kjo është këngë, është e kënduar nga Parashqevi Simaku, madje ia solli ta dëgjonte në studio.

“Se kam dit fiks se kush e këndon! Të falenderoj që e solle në insert” – u shpreh këngëtarja Fjolla Morina.

Tani bëni vet vlerësimet e të dyja këngëve në epoka të ndryshme

 

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *