fbpx

Fluks pacientësh nga koronavirusi në spital, pritet edhe Covid-4

1606041784_maxresdefault.jpg

Shumë shpejt në vend do të hapen edhe dy spitale COVID. Situata vijon të jetë e rënduar nga pandemia e koronavirus në vendin tonë, kjo ka bërë që kapacitete në spitalet Covid1, Covid2 dhe Covid3 të ezaurohen.

Të hënën hapet pavioni i tretë i spitalit Covid3 dhe brenda javës pritet të hapet edhe spitali Covid4.

Mësohet se në pavionin e tretë të spitalit Covid3 ka në dispozicion rreth 50 shtretër.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303