fbpx

Fondet nga aktivitetet e anuluara të 11 dhjetorit, PD bën publik vendimin e rëndësishëm

Partia Demokratike ka bërë me dije një vendim që ka marrë për të prekurit nga tërmeti.

Të gjitha fondet e mbledhura nga aktiviteti i planifikuar 11 dhjetorit, ditës së themelimit të PD-së, do të shkojnë për ta.

Mirëpo, bëhet me dije se aktivitetet janë anuluar si pasojë e situatës.

Më herët Partia Demokratike anuloi aktivitetet për 28 nëntorin, ku kreu i demokratëve anuloi vizita te parashikuara jashtë vendit ndërsa në Ditën e Rinisë me 8 dhjetor, të rinjtë e Forumit Rinor e kthyen në ditë solidariteti duke mbledhur dhe shpërndarë ndihma për familjet e goditura nga tërmeti.