33.5 C
Tirana
E premte, 19 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Forcat e mbështetura nga SHBA avancojnë në Siri

spot_img

Forcat që mbështeten nga Shtetet e Bashkuara, që luftojnë kundër militantëve të Shtetit Islamik në lindje të Sirisë, raportohet se kanë avancuar në zonën e fundit që ekstremistët kanë nën kontroll.Forcat Demokratike Siriane (SDF) thanë sot se kanë avancuar në dy fronte në Baghouz, në provincën Deir el-Zour.

Associated Press raporton se “një forcë aktive tokësore” po avancon në territoret e kontrolluara nga IS-i, ndërsa ekstremistët po sulmojnë me snajperë dhe me mina tokësore./real-news.tv/

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat