fbpx

Formula 1, Vettel largohet nga Ferrari!

Sebastian Vettel nuk do të jetë më piloti i “kokëkuqes”. Gjermani do të qëndroj deri në fund të sezonit, gjithnjë nëse do të rifilloj ky sezon, duke respektuar kontratën, por deri këtu.

Ekipi Maranello njoftoi si më poshtë:

“Skuadra dhe unë kemi kuptuar se nuk ka më një vullnet të përbashkët për të vazhduar së bashku pas përfundimit të këtij kampionati”, tha shoferi gjerman.