fbpx

Fotot e BBC të zonave të ndaluara të Enver Hoxhës

Screenshot_7-3.png

Stephen Dowling nga BBC, ka publikuar foto të zonës së ndaluar, e cila ishte një zonë e paprekshme në kohën e Enver Hoxhës.

Fotot e publikuara nga Dowling, fshehin bazën e izoluar në një park kombëtar dhe pranë tij është baza e Pashalimanit.

Shumica e punës për ndërtimin e këtyre bazave është kryer nga të burgosurit politikë.

Ajo që është interesante nga ky park është se brenda tij nuk lejohen njerëz.

 

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *