fbpx

Foto/ Formacionet Napoli-Barça, Gatusso befason Hysajn

Sonte pas pak minutash në “San Polo” do të luhet takimi i parë në kompeticionin Uefa Champions League në fazën e 1/8-ave.

Trajneri i Napolit, Gennaro Gatusso i cili drejton takimin e parë me “stofin” e teknikutdo të luaj pa qendërmbrojtësin Kulibaly ndërsa në vijën e parë të sulmit Mertens zë vendin e Milik. Në mbrojtje ashtu siç edhe pritej Elseid Hysaj nuk është titullar por mund të aktivizohet si zëvendësues.

Në krahun tjetër Barcelona me shume mungesa në sulm rreshton Vidalin pas krahëve të Messit dhe Griezmann.