30.5 C
Tirana
E enjte, 13 Qershor, 2024

TË FUNDIT

(Foto-galeria) Tullumbace të zinj dhe pankarta, ja ç’po ndodh në protestën para Kryeministrisë

spot_img

Studentët e universiteteve publike janë mbledhur para Kryeministrisë në një protestë kombëtare.

Ashtu sikur edhe ditët e kaluara, ata i bënë thirrje qytetarëve shqiptarë që të jenë të pranishëm në këtë protestë paqësore.

Rreth orës 09:00 studentët nisën të mblidhen nëpër fakultetet e tyre, ndërsa kanë gjetur forma të veçanta, duke vendosur shirita apo dhe zinxhirë nëpër dyert e këtyre institucioneve, për të pezulluar kështu mësimin.

Ju ftojmë të shihni foto-galerinë e mëposhtme me atë se çfarë po ndodh aktualisht në protestë:

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat