16.5 C
Tirana
E diel, 16 Qershor, 2024

TË FUNDIT

FOTO/ Ku i kaloi Basha Krishtlindjet?

spot_img

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka zgjedhur t’i kalojë këto Krishtlindje në Lezhë, mes familjeve të thjeshta të zonës.

Vetë Basha ka bërë me dije se e kaloi këtë ditë të veccantë pranë familjes Ndoka në Hajmel dhe familjes Lorja në Stajkë.

“Krishtlindja na bashkon të gjithëve rreth vlerave më të mira të familjes, të komunitetit dhe të Atdheut, e na mbush me optimizëm dhe besim për të nesërmen. Këtë ditë të Lindjes së Krishtit e kalova pranë familjes Ndoka në Hajmel dhe familjes Lorja në Stajkë. Ndonëse në vështirësi të mëdha, mesazhi i tyre në këtë ditë të shenjtë është besimi dhe shpresa tek e nesërmja.

Pata nderin të ndalesha për të uruar edhe Ipeshkvin e Dioqezës së Sapës Dom Simon Kullin.

Krishtlindja na bashkon të gjithëve rreth vlerave më të mira të familjes, të komunitetit dhe të Atdheut, e na mbush me optimizëm dhe besim për të nesërmen”, shkruan Basha në ‘Facebook’.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat