22.5 C
Tirana
E diel, 21 Korrik, 2024

TË FUNDIT

FOTO/ Meta dhe Berisha, drekë së bashku

spot_img

Presidenti Ilir Meta ka shtruar një drekë për miqtë e Shqipërisë, zonjën Mary Eisenhower, mbesë e ish presidentit te SHBA, Eisenhower dhe Presidente e “People to Poeple International” dhe bashkëpunëtorin e ngushtë të saj, mbartësin e medaljes së artë të Kongresit të SHBA, ambasadorin Theodor Britton dhe bashkëshorten e tij.

I ftuar ka qenë edhe ish-kryeministri Sali Berisha. “Fotot janë bërë pas një dreke që presidenti i Republikës, Ilir Meta shtroi për nder të miqve të shquar pas akordimit të urdhrave të lartë shtetëror që ai ju akordoi për shërbimet e tyre të shquara ndaj Shqipërisë dhe kombit shqiptar” thotë Berisha, të cilin e bashkuan me Metën në drekë e shtruar ndërkombëtarët.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat