21.5 C
Tirana
E diel, 26 Maj, 2024

TË FUNDIT

FOTO/ Shqipëria mëson kundërshtarët në Ligën e Kombeve

spot_img

Pas Kosovës, edhe Shqipëria ka mësuar kundërshtarët për edicionin e tretë 2022/23 të Ligës së Kombeve, në shortin që është hedhur në Nyon të Zvicrës.Kuqezinjtë janë pjesë e Ligës B – kategoria e dytë e futbollit në këtë garë. Kjo e drejtë u fitua pas dominimit në grupin e Ligës C në edicionin e kaluar e tashmë do të kenë përballë kundërshtarë edhe më të fortë..Shqipëria është hedhur në Grupin 2 të Ligës B dhe do të ketë punë me Izraelin, Rusinë dhe Islandën.Mund të jetë një imazh i 1 person dhe teksti që thotë “ICELAND RUSSIA ISRAEL ALBANIA GROUP B2 UEFA NATIONS LEAGUE B B”

Shorti:
Liga A

Grupi 1: Austria

Grupi 2:

Grupi 3:

Grupi 4:

Liga B

Grupi 1: Armenia, Republika e Irlandës, Skocia, Ukraina

Grupi 2: Shqipëri, Izrael, Rusi, Islandë

Grupi 3: Mali i Zi, Rumania, Finlanda, Bosnja dhe Hercegovina

Grupi 4: Slloveni, Serbi, Norvegji, Suedi

Liga C

Grupi 1: Ishujt Faroe, Lituani, Luksemburg, Turqi

Grupi 2: Qipro ose Estoni, Kosovë, Greqi, Irlandë Veriore

Grupi 3: Kazakistani ose Moldavia, Azerbajxhani, Bjellorusia, Sllovakia

Grupi 4: Gjibraltar, Gjeorgji, Maqedonia e Veriut, Bullgari

Liga D

Grupi 1: Letonia, Andorra, Kazakistani ose Moldavia, Lihtenshtajni

Grupi 2: San Marino, Qipro ose Estoni, Maltë.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat