fbpx

Foto / Vrau të bijën se doli natën me shoqet, australianët zbulojnë të shkuarën kriminale të Petrit Lekës

Mediat australiane zbulojnë të tjera fakte tronditëse nga e kaluara e errët e Petrit Lekës, shqiptari i cili akuzohet se në muajin korrik të këtij viti qëlloi me thikë dhe la të vdekur të bijën 20-vjeçare, Sabrina Leka.

Ngjarja e rëndë ndodhi në Australi, ku familja Leka jetonte prej vitesh.

Sabrina përshkruhej si një vajzë e mbarë, studente shumë e mirë me mësime dhe mjaft bukuroshe.

Fillimisht dyshohet se arsyeja e kësaj vepre makabre nga i ati, ka qenë fakti që vajza ka dalë natën vonë me shoqet e saj.

Këtë gjë Petriti nuk e ka pranuar dhe pasi ka debatuar me të bijën 20- vjeçare, e ka qëlluar atë me thikë.

Pas kësaj ngjarjeje ai ka rënë në gjendje shoku, ndërsa të ëmës dhe të vëllait të viktimës i është dashur të përballen me realitetin e hidhur.

Burri më tej është shtruar në një spital psikiatrik, ku do të mbahet nën kontroll nga mjekët, edhe pse është shpallur fajtor për vrasjen e të bijës.

Por, si të mos mjaftonte kjo, mediat australiane shkruajnë se Petriti ka pasur një të shkuar të errët.

Sipas “Adelaide Now”, ai i ishte burgosur për trafik heroine dy dekada më parë. Po ashtu, Lekaj kishte një seri dënimesh për krime droge.

1-85 2-75 3-68 5-57 6-51 8-43 10-39
<
>