Fotolajm/ Dhimbja e një poeti të madh për ikjen e një shkrimtari të madh

Sot u nda nga jeta një shkrimtar i madh i letrave shqipe, Fatos Arapi. Kjo humbje është shoqëruar me një dhimbje të madhe në kulturën dhe artin shqiptar.

Në foton e mëposhtme shihni dhimbjen e një poeti të madh, si Xhevahir Spahiu, i cili ka shpërthyer në lot kur shikon lajmërimin e vdekjes së kolegut dhe mikut të tij.

Fotografia është publikuar në rrjetet sociale nga gazetari Zylyftar Hoxha.

Lër një koment