fbpx

FOTOT/Vrau disa persona me shigjeta, ky është autori i sulmit në Norvegji

BD5373E5-2B5B-4DDC-96C2-174C8EFCCD1C.jpeg

Të paktën 4 persona kanë humbur jetën dhe disa të tjerë kanë mbetur të plagosur pas një sulmi me shigjeta mbrëmjen e së mërkurës në Norvegji.

Ngjarja ndodhi në qytetin e Kongsberg-ut ndërsa sipas raportimeve është identifikuar edhe autori. Mediat në Norvegji raportojnë se bëhet fjalë për Reiner Winklarson, i cili është vënë në pranga.

Mesa duket ai e ka njoftuar sulmin një video të publikuar në YouTube, disa ditë më parë.

Advertisement
Motivet për sulmin, që ndodhi në vendndodhje të ndryshme të qendrës së qytetit me 28,000 banorë mbeten ende të paqarta. Të plagosurit janë dërguar në spital dhe nuk dihet ende në çfarë gjendjeje shëndetësore janë.
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303