fbpx

Fshati i izoluar nga bora dhe pa energji elektrike

FB_IMG_1609145010614.jpg

Lepusha prej disa ditësh pa drita dhe i izoluar.Banorët kërkojnë ndërhyrjen e qeverisë dhe Bashkisë së Malësisë së Madhe.Ata thonë se faturat e energjisë elektrike janë të detyruar t’i pagujnë teksa rrjeti i energjisë është i vjetëruar aq sa pjesën më të madhe të stinës së vjeshtës dhe dimrit e kalojnë në errësirë. Sikur të mos mjaftonte energjia elektrike, prej disa ditësh fshati është i izoluar për shkak të dëborës.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303